Бажання бути корисним людям для чого

Чому добре бути волонтером?

Будучи волонтером можна вчитися новому, удосконалювати свої навички та отримати дуже корисний досвід, який, можливо, не зустрінеться вам на жодній оплачуваній роботі. Також це чудовий спосіб познайомитися з новими людьми, побувати в нових місцях та своїм прикладом прищеплювати іншим загальнолюдські цінності. Збережена копія

Навіщо люди стають волонтерами?

Головні з них: Благородна ідея, почуття милосердя, співчуття, бажання покращити якість життя людей – вона відбиває принципи та важливість діяльності. Психологічна потреба – багато людей хочуть зробити щось корисне суспільству.

У чому актуальність волонтерства?

Волонтерська активність дозволяє відновлювати соціальні зв'язки та соціалізувати проблемних індивідів та окремі соціальні групи. Таким чином, добровольча (волонтерська) активність стає одним із значних соціальних інститутів у прогресивній Росії.

Дзен
Бажання бути корисним та зайнятим справою. Це про що? | Суб'єктивність | Дзен

Бажання допомагати та бути корисним людям

Буває і про травму, коли за допомогу хочеться здобути бонуси.

Психолог, Допомагаю знайти своє — м. Зеленоград

Психолог, Допомагаю знайти своє

№0 | Валентина Персикова писав(ла):
На ваш погляд бажання допомагати людям, дарувати їм радість, отримувати задоволення від того, що комусь зробив добре – це про травму людини, яка від себе біжить і заплющує очі на свій біль чи великий дар, сила всеосяжної любові?
Як визначити це бажання щиро чи заради того, щоб отримати якусь вигоду: похвалу, +100 до карми, уникати свого болю, прикриваючись, що комусь гірше?

Доброї ночі.
Загалом можуть бути обидва варіанти.Якщо людина надає допомогу для того, щоб побачити, що комусь гірше, і тим самим хоче відчути себе краще, то це тривожний дзвіночок. Тому що справжня допомога будується на емпатії.
Психологи, наприклад, добре розуміють біль свого клієнта, але при цьому у своєму житті швидше за все її зараз не відчувають, тому ними рухає щире бажання допомогти, зробити життя людини кращим, побачити це, відчути і розділити вже ці, позитивні емоції, від покращення стану клієнта. Але зверніть увагу, що і тут дуже важливий контакт людини, яка допомагає, з власними емоціями.

Навіщо працювати безкоштовно

З французького «волонтер» перекладається – доброволець. Будь-хто, хто свідомо і безкорисливо працює на благо інших, може називати себе волонтером. Волонтером може стати кожен, хто готовий присвятити свій час та навички добровільній праці в будь-якій сфері суспільного життя, де це буде потрібно.

Навіщо

Але навіщо люди добровільно витрачають свій час та сили без жодної фінансової вигоди? Насамперед найважливішою мотивацією є бажання допомагати іншим, зробити цей світ чи чиєсь конкретне життя кращим. А поєднувати приємне з корисним — подвійно добре. Будучи волонтером можна вчитися новому, удосконалювати свої навички та отримати дуже корисний досвід, який, можливо, не зустрінеться вам на жодній оплачуваній роботі. Також це чудовий спосіб познайомитися з новими людьми, побувати в нових місцях та своїм прикладом прищеплювати іншим загальнолюдські цінності.

Волонтерство не обов'язково має забирати весь ваш час. Часто люди не можуть реалізувати всі свої бажання та потреби, працюючи лише за професією.Добровільна праця може внести різноманітність у життя, дозволяючи відволіктися від щоденної рутини.

Волонтерство та працевлаштування

Не завжди волонтери це чистої води альтруїсти. Як ми вже говорили, крім того, це чудовий спосіб отримання нового досвіду, навичок, знань, корисних зв'язків. Нерідко волонтерська діяльність – це шлях до успішної кар'єри. Тут завжди можна проявити себе з найкращого боку, спробувати себе у різних професійних сферах, визначитися із вибором життєвого шляху.

У закордонних компаніях запис у резюме про волонтерську діяльність є вагомим аргументом на користь кандидата. В українських компаніях ця практика також набирає обертів. Адже, якщо кандидат займався волонтерською діяльністю, можна бути впевненим у його активній життєвій позиції, позитивних людських якостях, любові до праці. Такі працівники завжди у ціні. До того ж, ви завжди можете розраховувати на рекомендації від координатора, які також будуть хорошим плюсом при працевлаштуванні.

Для молоді робота волонтером може бути відправною точкою у професійному житті. Вони зможуть отримати досвід взаємодії з іншими людьми, навчаться відповідати і зможуть визначити свої подальші кроки.

Добровільна робота у світі та Україні

Волонтерський рух у багатьох країнах світу вкрай популярний. У свідомому суспільстві завжди є люди, для яких праця на благо інших є способом самореалізації та самовдосконалення.

Згідно з недавніми дослідженнями, у Європі 23% населення бере участь у волонтерській діяльності, у США — 26%, в Австралії добровільною роботою займаються 36% мешканців. В Україні поки що лише 10% населення мало досвід волонтерської діяльності.Цифра невелика, але з кожним роком кількість волонтерів зростає.

Приклад відомих волонтерських акцій в Україні.

  • Дніпропетровське товариство захисту тварин «Вірність» на добровільних засадах щорічно рятує та знаходить новий будинок для більш ніж 1000 безпритульних та покинутих тварин.
  • Всеукраїнський волонтерський центр «Пошук зниклих дітей» упродовж минулого року допоміг знайти понад 350 дітей по всій Україні.
  • Волонтерська діяльність не обов'язково передбачає тривалий чи постійний період зайнятості. Це можуть бути одноденні добровільні акції. Наприклад, у 2013 році акція «Зробимо Україну чистою!» зібрала понад 140 тис. добровольців, які разово вийшли на прибирання вулиць у 380 містах України. І таких прикладів дуже багато.

Пам'ятайте, зробити життя кращим може кожен з нас. Кожен має таку можливість. Хто знає, може саме волонтерство стане вашим вхідним квитком на роботу на благо іншим і самих себе.

20 коментарів

Кирило Єриганов 07.04.2014, 18:48

Вау! Дякуємо за свіжу, оригінальну та цікаву тему! Причому рідко обговорювану. На жаль, така робота вимагає багато часу протягом дня, тому не завжди сумісна з звичайною роботою (яка годує). Але, думаю, це чудова можливість робити добрі справи на кшталт пошуку зниклих (не тільки дітей).
Але зауважу твердо: слово "волонтер" йде аж від латині voluntaris (добровільний), французька вже глибоко вторинна, хоча саме його варіант прийшов у російську.
І ще. Прибирання сміття – це здорово, але я б паралельно навчав дітей у садках та школах (якщо батьки не в змозі), що не можна смітити. Без цього прибирання нагадує спробу осушити посудину, що не вичерпується.

Олександра Куценка 07.04.2014, 20:12

Так, волотерський досвід, це як наркотик – спробувавши одного разу, хочеш ще й ще. Прагнення допомагати людям, покращувати екологію – це найкращі наміри.

Сергій Черкашин 07.04.2014, 20:18
Сергій Черкашин 07.04.2014, 20:15

Ну ось і дожили. Тепер уже не просто "зменшити зарплатні очікування", а навіть "працювати безкоштовно". Усі розводять та розводять. Незабаром з'явиться стаття "Навіщо приплачувати своєму роботодавцю і чи кожен працівник гідний цієї честі".

Вікторія Бєлова 07.04.2014, 22:35

У сьогоднішніх умовах мораль цієї байки така – Хто щастить, на тому і їдуть.
Далеко "не до місця" буде сказано у комерційному поясненні. Це більше підходить до рівня моральної відповідальності та громадянського обов'язку.
Не варто плутати ці пропозиції з професійними.

Сергій Черкашин 08.04.2014, 00:01

Під т.зв. громадянський обов'язок комерцію теж можна замаскувати. Коли гроші з бюджету на ті чи інші заходи виділяються та благополучно списуються (розкрадаються), а лохам-волонтерам розповідаються байки про екологію та гуманізм.

Людмила Жидецька 14.04.2014, 15:17

Можна писати гидоти сидячи в зручному кріслі, можна ганьбити владу попиваючи пивко в пабі, а можна просто піти і зробити те, що в твоїх силах не чекаючи особливої ​​подяки. Просто тому, що весна і нахочуть забратися в будинку, у дворі, місті. та посміхнуться у відповідь на посмішку.

Сергій Черкашин 14.04.2014, 15:27
Ігор Марчук 08.04.2014, 06:33

Щось у мене складається враження, що де я тільки не працював в Україні, мені чомусь завжди намагалися під час одержання пояснити що я волонтер!! Навіть кілька разів у прокуратуру із заявою ходив, ну пояснював панам роботодавцям що волонтерство це не моє!!

Жанна, hs; fnfz 07.05.2015, 14:32

:)))))))) ТОЧНО. Особливо, якщо частина з/п у конверті, що теж чисте волонтерство в Україні на користь тих, хто замовляє такі статейки на цьому сайті.
Працюйте за безкоштовно більше і більше на Порошенка, Ахметових та ін. "народних обранців".

Круглий Ф.М., Qwerty 08.04.2014, 08:51

Замість журналіста – копірайтер.
Замість зарплати безкорислива праця.
Окститься, панове!
У цю Вашу Австралію щороку в'їжджає по 140 тисяч мігрантів. За населення 22 млн. і в кожного досвід роботи в Бірмі, Судані, Україні, Тонга-тонгу.
Звичайно ж, без місцевого досвіду їх на роботу не беруть. Ось емігранти та орють волонтерами для набуття досвіду роботи в AU.
Нам, українцям, у вмираючій країні без міграційного приросту навіщо це треба?

Круглий Ф.М., Qwerty 08.04.2014, 08:56

12 квітня я разом із колективом візьму участь у "зробимо Україну чистою". Мер подзвонив, просив допомогти. Нема у нього в штаті нікого стежити за парковим господарством.
Тільки не плутаємо тепле з м'яким. Ця акція не виникла за бажанням активістів з Києва. Це ленінський суботник, але з Ютубом.

Сергій Черкашин 27.04.2014, 16:48
Наталія Н 28.04.2014, 13:43

Волонтерство – це так чи інакше завжди допомога, будь то онкохворі діти, притулок для бездомних тварин чи Євро 2012. Якісь зусилля, в обмін на які ми отримуємо насамперед моральне задоволення. Досвід роботи, зв'язку тощо. – лише приємний бонус. Не варто все в цьому житті зводити до грошей і ідеї "мене використовують!"
Моя знайома возить з-за кордону ліки онкохворій дівчинці не тому, що чекає від мами своїх % за нього, а тому що на коні людське життя.
Ми облаштовуємо своє подвір'я самі – саджаємо дерева, фарбуємо.Не тому що чекаємо від дядька Кернеса компенсацій, а тому що купити три банки фарби, п'ятий саджанців і витратити дві години часу – більш результативно, ніж скаржитися на розкрадання бюджету в обшарпаному та голому дворі, де наші ж діти. Якось так.

Кирило Єриганов 30.04.2014, 13:18

Підтримую, Наталю! Тільки одне:
"бо на коні людське життя"
Чи не тому. Тому що любить людей і відчуває співчуття. Адже в такій же ситуації інша людина може не допомогти. Справа саме у вашій знайомій, а не у дівчинці. Кон, на який поставлене життя, може бути програний, якщо ніхто не виявить любові та співчуття.

Наталія Н 05.05.2014, 14:00

Так, напевно, таки у будь-якому випадку справа в співчутті – дітям, тваринам, хворим, старим та немічнім. І в бажанні щось принести добре у цей світ.
Дякую!:)

Related Post

Як працює прилад ДП 5в: докладний опис та принципи роботиЯк працює прилад ДП 5в: докладний опис та принципи роботи

Прилад ДП 5в – це пристрій, який використовується для вирішення різних завдань у галузі вимірювань та контролю. Він має високу точність і надійність, що робить його невід'ємною частиною багатьох виробничих

Скільки їсть корова на день: раціон харчування та необхідність контролюСкільки їсть корова на день: раціон харчування та необхідність контролю

Зміст:1 Скільки їсть корова на день?2 Раціон харчування та необхідність контролю3 Важливість правильного харчування4 Контроль із вибором корму та кількості Харчування корів є одним з головних аспектів утримання тварин. Від