Іригографія – процедура дослідження кишечника: суть та методика

Іригографія – це метод дослідження та діагностики кишечника, який дозволяє отримати детальні знімки його структури та стану. Ця процедура проводиться лікарем-рентгенологом за допомогою спеціального обладнання – рентгенапарату та контрастної речовини.

Першим кроком у проведенні іригографії є ​​підготовка пацієнта. Зазвичай перед процедурою пацієнту призначають особливу дієту та виписують спеціальне препаративне очищення кишківника. Це необхідно для того, щоб унеможливити наявність газів та інших вмістів, які можуть спотворити результати дослідження.

Сама процедура іригографії проводиться у спеціальній рентгенологічній кімнаті. Під час дослідження пацієнт лежить на спеціальному столі та йому вводять контрастну речовину через пряму кишку за допомогою спеціального катетера. Контрастна речовина дозволяє відобразити структуру та функцію кишечника на рентгенівських знімках.

Під час проведення іригографії лікар стежить за процесом проходження контрастної речовини через кишечник та робить послідовні знімки. Дані знімки допомагають виявити різні аномалії та патології в кишечнику, такі як опущення товстої кишки, пухлини та запальні процеси. Наприкінці процедури пацієнт може відчути деякий дискомфорт чи газоутворення, але ці відчуття зазвичай відбуваються протягом кількох годин.

Як проходить процедура Іригографія
КрокОпис
Крок 1Пацієнту пропонується прийняти становище лежачи на спині на рентгенологічному столі.
Крок 2Медичний працівник вводить тонку гнучку трубку (катетер) через анус пацієнта.
Крок 3За допомогою спеціального апарату відбувається поступове наповнення кишківника контрастною речовиною.
Крок 4Під час процедури рентгенолог робить рентгенівські знімки, щоб вивчити структуру та функцію кишечника.
Крок 5Після закінчення дослідження катетер видаляється, а пацієнтові надається можливість полегшитися на туалеті.

Що потрібно взяти із собою на Іригоскопію?

При собі мати:

  • амбулаторну карту з призначенням лікаря на іригоскопію;
  • висновок хірурга-проктолога (ректороманоскопія);
  • туалетний папір;
  • велике простирадло;
  • капці

Скільки часу триває процедура іригоскопія?

Як проводиться іригоскопія? Процедура безболісна і триває 15–45 хв. Для введення контрасту використовується спеціальний пристрій, який також застосовується при кишкових промиваннях. У міру заповнення кишечника лікар робить знімки, пацієнт перебуває у положенні лежачи.

Як правильно очистити кишечник для іригоскопії?

Вранці в день дослідження випити 2 літри препарату (мовипреп) для очищення кишечника і після кожного літра ще по 500 мл дозволеної рідини, у другий літр необхідно додати 1/4 флакона емульсії симетикону (сироп, тобто рідка форма! Не таблетки і не капсули!).

Скільки рідини вводять при іригоскопії?

За один раз у кишечник вводять не менше літра води і повторюють клізми доти, доки у промивних водах не зникнуть домішки калових мас. Очистити кишківник можна і за допомогою спеціальних проносних.

Related Post

Що корисніше тост чи просто хлібЩо корисніше тост чи просто хліб

Шматочки хліба, підсмажені у тостері, без додавання олії, корисні і для тих, хто намагається схуднути. Тости менш калорійні, ніж звичайний борошняний хліб. Саме тому дієтологи рекомендують частіше замінювати звичайний хліб,

Коли можна пересаджувати азалію та якКоли можна пересаджувати азалію та як

Досвідчені садівники настійно рекомендують пересаджувати азалію відразу після закінчення першого періоду цвітіння. Здійснювати пересадку культури потрібно дуже обережно, шляхом перевалки.5 окт. 2021 р. Як правильно пересаджувати азалію? Розводимо в тазу