Як правильно доглядати за мікрозеленню після зрізання

Після збирання свіжої мікрозелені виникає питання, що робити далі з цією цінною та поживною продукцією? Як правильно використовувати її у кулінарії чи зберегти на майбутнє?

Першим кроком після збирання мікрозелені рекомендується ретельно промити її під холодною проточною водою. Це допоможе видалити залишки бруду та пилу, а також захистити себе та свою родину від можливих хвороботворних бактерій та мікроорганізмів. Необхідно провести цю дію делікатно, щоб не пошкодити ніжні паростки та не порушити їхню структуру.

Після промивання мікрозелень можна використовувати в різних гастрономічних цілях. Її свіжий та яскравий смак стане чудовим доповненням до салатів, супів, страв з риби чи м'яса. Можна також додати її до смузі або створити власну рецептуру для зеленого соку. Мікрозелень також чудово підходить для прикраси страв, додаючи їм естетичну красу та оригінальність.

Якщо ви не плануєте використовувати всю зібрану мікрозелень відразу, її можна зберегти на майбутнє. Для цього рекомендується обережно висушити паростки на паперовому рушнику або спеціальному сушильному килимку. Потім отримані сухі зелені листочки можна укласти в пластикову або скляну ємність, що щільно закривається, і зберігати в холодильнику. Таким чином мікрозелень збереже свою свіжість, а термін її зберігання збільшиться.

ДіяЩо робити
1Насолодитися свіжим ароматом мікрозелені
2Помити мікрозелень у холодній воді
3Осушити мікрозелень за допомогою паперового рушника
4Використовувати мікрозелень у салатах, супах чи стравах.
5Зберігати залишки мікрозелені в холодильнику у герметичній упаковці
6Насолоджуватися смаком та користю мікрозелені

Що робити з мікрозеленню після зрізання?

Після збору врожаю мікрозелень слід подавати відразу ж, тому що саме тоді вона буде найбільш ароматною і збереже всі корисні властивості. Залишки нарізаної мікрозелені можна зберігати в поліетиленовому пакеті в холодильнику, але краще вжити їх у їжу в найкоротші терміни після зрізування.

Куди подіти мікрозелень?

Тому насиченість ринку мікрозеленню – низька, але попит збільшується з кожним місяцем. Основним місцем збуту є ресторани, веган-кафе, бургерні і т. д. У таких закладах дуже затребувані м'ясні та рибні страви, прикрашені зеленими соковитими проростками, а також салати, закуски та фіто-коктейлі на їх основі.

Чи можна повторно використовувати мікрозелень?

Чи можна повторно виростити мікрозелень після зрізання? Ні, кожне насіння містить потенціал для одного паростка з максимальною концентрацією корисних речовин. Також для вирощування мікрозелені необхідні особливі умови з вивіреним графіком освітлення та поливу, правильний догляд та відсутність стресових факторів.

Що буде, якщо зрізати мікрозелень?

Якщо хочете регулярно вживати в їжу мікрозелень, будьте готові, що вам доведеться купувати багато насіння, тому що зрізують мікрозелень лише один раз. Деякі сорти, щоправда, можуть відновити зростання після зрізання, але при цьому їх зростання буде млявим, а смак менш насиченим порівняно з першим урожаєм.

Related Post

У які горщики краще садити сукулентиУ які горщики краще садити сукуленти

Також для цього найкраще підходять невеликі горщики. Якщо брати більшу посудину для великої рослини, то і розмір камінців повинен бути трохи більшим — 3-5 мм. Крім того, для посадки сукулентів