Як зробити гачок для в'язання самостійно

Який найзручніший гачок для в'язання?

Сталеві гачки найбільш практичні та зручні. Вони довго служать і використовуються для будь-якої пряжі. Алюмінієві гачки теж зручні, і що приємно при довгому в'язанні вони дуже легкі.

Який гачок для в'язання краще для початківців?

Зазвичай новачкам зручніше використовувати гачок товщиною 3, 3.5 та 4 мм. Найкраще взяти металевий гачок із плоскою частиною.

Який гачок потрібен для пряжі?

Оптимальний розмір для трикотажної пряжі від 6 до 12 Виробники рекомендують від 8 до 10. Але все індивідуально залежить від вашого способу в'язання. Чим менший розмір гачка, тим щільніше вийде в'язка.

YouTube
Як зробити гачок для в'язання? Howto make crochet hook Урок 281 – YouTube

Як вирізати в'язальний гачок

wikiHow працює за принципом вікі, а це означає, що багато наших статей написано кількома авторами. При створенні цієї статті над її редагуванням та покращенням працювало, у тому числі анонімно, 10 осіб(а).

Кількість переглядів цієї статті: 28 614.

Щоб в'язати, потрібен гарний гачок. Якщо ви любите майструвати або не змогли знайти гачок потрібного розміру в місцевому магазині, його можна легко вирізати самостійно. Вирізані своїми руками гачки можуть стати вашими коханими, навіть якщо у вас є вже покупні.

Виберіть матеріал для гачка. Можна взяти дерев'яні чи пластмасові палички для їжі чи шпонку із твердих порід деревини. Можна навіть спробувати використовувати рівну, добре висушену гілочку. Робота буде менш трудомістка, якщо матеріал спочатку матиме розмір і форму, близьку до гачка, особливо це стосується діаметра.

  • Якщо вирішили використати паличку для їжі, беріть якісну, довгу, зроблену з бамбука. Дешеві, ламкі палички, які приносять, коли ви замовляєте китайську їжу додому, не можна буде відшліфувати до потрібної гладкості.
  • Різні матеріали вимагають різного поводження. Наприклад, дерев'яні та пластмасові гачки вийдуть зовсім не такими, як заводські металеві. Спробуйте різні, щоб зрозуміти, який гачок підходить вам найбільше.
  • Список інших предметів, які вам знадобляться, дивіться у розділі "Що вам знадобиться" нижче.

Визначтеся з довжиною гачка. Можна зробити довжину як у готового гачка, з яким вам зручно працювати. Якщо ви сумніваєтеся, оптимальною довжиною буде 15 см. Вибрати довжину можна також в залежності від виробу, який ви маєте намір в'язати. Так, для туніської в'язки або дуже великого виробу потрібний довгий гачок.

Вирішіть, з якого боку буде розташований безпосередньо гачок, якщо матеріал, з якого ви вирізуєте, не циліндричної форми (наприклад, прямокутні палички для їжі або необроблена гілочка). Яка сторона рівніша? Яка сторона ширша? Якщо працюєте з паличкою для їжі, можна взяти до уваги нанесені на неї візерунки та декор.

Відріжте потрібну довжину або трохи довше. Пам'ятайте, що під час різьблення частина матеріалу буде відпиляна, до того ж зайву довжину після закінчення робіт прибрати легко, а подовжити буде проблематично. За бажання можна залишити цей крок насамкінець, щоб точно знати довжину гачка.

Зробіть велику позначку на кінці, де буде розташований гачок. Найпростіше це зробити, сунувши кінчик палички або шпонки в точилку для олівців. Або можна просто закруглити ножем кути.

  • Шийку зробіть якомога гладкішою, рівною і симетричною. Строгайте тривалими, довгими рухами у напрямку волокон дерева і обертайте матеріал по ходу справи.
  • Якщо округляєте кінчик палички для їжі, стругайте більше з коротких боків і лише з довгих.
  • Довжина шийки має бути як мінімум 3,5. Конкретна довжина не має значення.
  • Якщо кінчик ви округлили точилкою, орієнтуйтеся на його форму, округляючи шию.

Відшліфуйте шийку, щоб вона стала гладкою і рівною . Це не остання шліфування, так що не перестарайтеся. Просто видаліть помітні нерівності та щербинки.

На цьому етапі використовуйте велику наждачку, щоб округлити кінчик. Так буде легше зрозуміти, де зробити надріз для гачка.

Зробіть відмітку у вигляді дужки там, де буде перший надріз гачка. Або можна просто уявити цю позначку. Зробіть її трохи далі від кінчика, ніж треба. Гачок вирізатимете набагато пізніше. Розташування та форму гачка можна скопіювати з магазинного гачка або його фото.

Зробіть на позначці надріз під кутом 45 градусів приблизно до половини товщини палички. Це буде початок гачка. На фото зображена пилка з багатофункціонального складаного ножа, але ви можете використовувати будь-яку іншу або стругати ножем.

Поглибіть та розширте надріз, строга ножем. Обережно, не обріжте наскрізь. У найвужчому місці ширина шийки повинна становити від третини до половини від початкової товщини.

Підніміть куточки надрізу. Це необов'язково, але так зручніше захоплюватиме нитку. Зверніть увагу, що від цього шия стане ще тоншим, так що не перестарайтеся, особливо якщо гачок і так тонкий.

  • Форма та розмір наконечника гачка залежить від ваших особистих уподобань.Спробуйте кілька різних форм або продовжуйте змінювати форму, доки не відчуєте, що зручно.

Ретельно відшліфуйте гачок, особливо його вигин і ту частину шийки, яка стикається з пряжею. У міру можливостей шліфуйте за напрямом волокон дерева. Недорога плоска пилка допоможе дістати до внутрішньої поверхні вигину гачка. Пам'ятайте, що шліфування також можна використовувати, надаючи остаточної форми.

Спробуйте гачок. Ви швидко виявите місця, які треба ще раз відшліфувати. Дайте собі час звикнути до дерев'яного гачка, якщо раніше ви користувалися металевими. Дайте і гачку час розробити. З часом він стане м'якшим, вбере шкірне сало і буде легше ковзати, не чіпляючись на пряжу.

  • Тренуйтеся та експериментуйте. Довжини парних паличок для їжі та більшості дерев'яних шпонок вистачить на кілька гачків, тому є місце експерименту. Освоївши тонкощі, багато що ви зможете робити інтуїтивно або на око. Можливо, вам вдасться краще робити гачки, що відповідають вашому стилю в'язання і конкретним цілям.
  • Швидше за все, ви не точно відтворюватимете розміри магазинного гачка. На розмір переважно впливає діаметр. Виміряйте діаметр шийки і порівняйте його з таблицею розмірів готових гачків, щоб зрозуміти, до якого розміру найближче ваш гачок. Більшість в'язок можна адаптувати практично для будь-якого розміру гачка та товщини нитки. Можливо, ви захочете дізнатися трохи більше про це, якщо у вашому в'язанні розмір грає роль.
  • Головки маленьких гачків потрібно робити із загострених округлих кінчиків паличок для їжі.
  • Навчившись робити в'язальні гачки своїми руками, ви можете виготовити цілий комплект для всіх в'язальних потреб.Можливо, ви знайдете, що вам зручніше робити і використовувати маленькі або, навпаки, великі гачки.
  • Для в'язання виробів із тонких ниток краще купити металевий гачок відповідного розміру. Сталь досить міцна, щоб тонкий гачок не зламався, тоді як із дерева буде важко вирізати таку тонку деталь.
  • Працюйте над урною, у дворі або на покритті, яке можна легко протерти або пропилососити, щоб не було проблем із рятуванням від стружок.
  • Знімайте тонкі стружки, особливо на перших етапах. Відстругати непотрібно ніколи не пізно.
  • Щоб захистити великі пальці, надягніть м'який наперсток під час стругання. Його можна швиденько пошити вручну із щільної тканини типу ганчірки. Він такий самий як звичайний наперсток, але за розміром розрахований на великий палець.
  • Ніколи не спрямовуйте ніж на себе або когось іншого під час роботи, так що він нікого не зачепить, якщо зісковзне. Якщо так зручніше, працюйте на твердій поверхні на зразок верстата. Можна захистити поверхню клейонкою для різання, старим журналом або шматком картону.

Як зробити гачок для в'язання з дерева. Як вирізати в'язальний гачок

Якщо у вас раптом прокинулося бажання зайнятися рукоділлям і зробити щось гарне своїми руками, то саме в'язання те, що вам потрібно! Освоївши в'язальну майстерність, ви зможете створювати воістину приголомшливі речі своїми руками. Зробите свій будинок затишніше, прикрасивши його в'язаними виробами, а також навчитеся в'язати одяг та милі іграшки для себе та своїх близьких.

"Але з чого ж почати?" — спитайте ви. Все починається з бажання навчитися в'язати і знадобляться для цього лише нитки та гачок (спиці).А якщо у вас вдома не виявиться гачка або спиць, а зараз вечірній час і багато магазинів з продажу в'язального приладдя вже закриті, то не впадайте у відчай! Ви самі зможете зробити в'язальний гачок, витративши на це півгодини свого часу.

Великий плюс власного виготовлення полягає в тому, що ви можете підігнати гачок під велику або дрібну в'язку, а також відповідну форму ручки гачка для зручності при в'язці (щоб утримувати в руці при роботі).

Для того щоб зробити в'язальний крючок нам знадобиться:

– Пензлик для малювання з дерев'яною ручкою або китайські палички для рису.

Напевно, у вас вдома знайдеться старий зіпсований пензлик для малювання з дерев'яною ручкою. Щетина пензля нам не знадобиться, нас цікавить лише ручка. Беремо пензель і позбавляємося щетини пензлика. Кінчик дерев'яної ручки слід заточити як олівець, потім обробити наждачним папером (1).

Тепер саме час ознайомитись із формою стандартного гачка.

На малюнку показані всі особливості гачка, які слід застосувати до дерев'яної ручки пензлика:

Візьмемо перманентний маркер і нанесемо на ручку область, якої потрібно позбутися (2) (для створення гачка).

Потім беремо ніж і знімаємо позначений маркером контур. Там, де необхідно зробити найбільше поглиблення, стругаємо ножем проти волокон дерев'яної ручки і потім коригуємо, повторюючи процес видалення надлишків по волокнах. Таким чином, можна досягти плавності переходу вигину гачка (3).

Зуб гачка формуємо за допомогою натрію. Після отримання потрібної форми шліфуємо дрібним наждачним папером (4).

Залежно від того, яка нам потрібна в'язка (дрібна, велика), вибираємо товщину дерев'яної заготовки під рючок.Для дрібної в'язки підійде китайська паличка для рису, а для великої (як у нашому випадку) знадобиться заготівля більшого діаметру. Діаметр гачка вибирають таким чином, щоб він був товщий за нитки.

Вітаю, ви зробили свій в'язальний гачок! Тепер за допомогою його можна для якого, власне, гачок і створювався. Гачок, зроблений своїми руками, погодьтеся, приємно тримати в руках якщо фабричний інструмент для в'язання. Бажаю, щоб ваш гачок прослужив вам довгий час і нав'язав не одну тисячу петель.

WikiHow працює за принципом вікі, а це означає, що багато наших статей написано кількома авторами. При створенні цієї статті над її редагуванням та покращенням працювало, у тому числі анонімно, 10 осіб(а).

Щоб в'язати, потрібен гарний гачок. Якщо ви любите майструвати або не змогли знайти гачок потрібного розміру в місцевому магазині, його можна легко вирізати самостійно. Вирізані своїми руками гачки можуть стати вашими коханими, навіть якщо у вас є вже покупні.

Кроки

Виберіть матеріал для гачка. Можна взяти дерев'яні чи пластмасові палички для їжі чи шпонку із твердих порід деревини. Можна навіть спробувати використовувати рівну, добре висушену гілочку. Робота буде менш трудомістка, якщо матеріал спочатку матиме розмір і форму, близьку до гачка, особливо це стосується діаметра.

  • Якщо вирішили використати паличку для їжі, беріть якісну, довгу, зроблену з бамбука. Дешеві, ламкі палички, які приносять, коли ви замовляєте китайську їжу додому, не можна буде відшліфувати до потрібної гладкості.
  • Різні матеріали вимагають різного поводження. Наприклад, дерев'яні та пластмасові гачки вийдуть зовсім не такими, як заводські металеві.Спробуйте різні, щоб зрозуміти, який гачок підходить вам найбільше.
  • Список інших предметів, які вам знадобляться, дивіться у розділі "Що вам знадобиться" нижче.
  • Шийку зробіть якомога гладкішою, рівною і симетричною. Строгайте тривалими, довгими рухами у напрямку волокон дерева і обертайте матеріал по ходу справи.
  • Якщо округляєте кінчик палички для їжі, стругайте більше з коротких боків і лише з довгих.
  • Довжина шийки має бути як мінімум 3,5. Конкретна довжина не має значення.
  • Якщо кінчик ви округлили точилкою, орієнтуйтеся на його форму, округляючи шию.
  • Форма та розмір наконечника гачка залежить від ваших особистих уподобань. Спробуйте кілька різних форм або продовжуйте змінювати форму, доки не відчуєте, що зручно.
  • Тренуйтеся та експериментуйте. Довжини парних паличок для їжі та більшості дерев'яних шпонок вистачить на кілька гачків, тому є місце експерименту. Освоївши тонкощі, багато що ви зможете робити інтуїтивно або на око. Можливо, вам вдасться краще робити гачки, що відповідають вашому стилю в'язання і конкретним цілям.
  • Швидше за все, ви не точно відтворюватимете розміри магазинного гачка. На розмір переважно впливає діаметр. Виміряйте діаметр шийки і порівняйте його з таблицею розмірів готових гачків, щоб зрозуміти, до якого розміру найближче ваш гачок. Більшість в'язок можна адаптувати практично для будь-якого розміру гачка та товщини нитки. Можливо, ви захочете дізнатися трохи більше про це, якщо у вашому в'язанні розмір грає роль.
  • Головки маленьких гачків потрібно робити із загострених округлих кінчиків паличок для їжі.
  • Навчившись робити в'язальні гачки своїми руками, ви можете виготовити цілий комплект для всіх в'язальних потреб. Можливо, ви знайдете, що вам зручніше робити і використовувати маленькі або, навпаки, великі гачки.
  • Для в'язання виробів із тонких ниток краще купити металевий гачок відповідного розміру. Сталь досить міцна, щоб тонкий гачок не зламався, тоді як із дерева буде важко вирізати таку тонку деталь.
  • Працюйте над урною, у дворі або на покритті, яке можна легко протерти або пропилососити, щоб не було проблем із рятуванням від стружок.
  • Знімайте тонкі стружки, особливо на перших етапах. Відстругати непотрібно ніколи не пізно.

Попередження

  • Щоб захистити великі пальці, надягніть м'який наперсток під час стругання. Його можна швиденько пошити вручну із щільної тканини типу ганчірки. Він такий самий як звичайний наперсток, але за розміром розрахований на великий палець.
  • Ніколи не спрямовуйте ніж на себе або когось іншого під час роботи, так що він нікого не зачепить, якщо зісковзне. Якщо так зручніше, працюйте на твердій поверхні на зразок верстата. Можна захистити поверхню клейонкою для різання, старим журналом або шматком картону.

Що вам знадобиться

  • Дерев'яна шпонка, якісна бамбукова або пластмасова паличка для їжі або інший матеріал. Легше працюватиме з паличкою, діаметр якої близький до діаметра гачка.
  • Складаний або складаний ніж або інший інструмент для вирізування.
  • Наждачний папір, пилка для нігтів або напильник. Недорогі пилки, всередині яких немає гуми, ідеально підійдуть для шліфування під гачком. Який би абразив ви не вибрали для фінального шліфування, він має бути дрібним, як найдрібніша сторона пилки для нігтів.
  • Інструмент для різання дерева. Це може бути пила складаного ножа (якщо тонка шпонка). Якщо ні, підійде будь-яка підходяща пилка для дерева.
  • За бажанням: точила для олівців.
  • За бажанням: олівець, щоб відзначити місце першого надрізу.
  • За бажанням: маленький круглий напилок, якщо у вас такий є, чудово підійде для шліфування та випилювання внутрішньої частини гачка.

Для в'язання ми вже розповідали. Тепер пропонуємо вам познайомитися з тими дрібницями, які роблять працю рукоділки простіше і приємніше.

1. Фігурні спиці для вив'язування кіс та аранів, тобто. тих візерунків, які вимагають зняття та перехрещування петель – вони не зісковзнуть за рахунок незвичайної форми інструменту. Можна замінити простою спицею або звичайною шпилькою для волосся – на ній також петлі тримаються чудово.

2. Тримач петель, більш відомий як шпилька для в'язання. Цей інструмент знадобиться вам, коли потрібно залишити відкритими частину петель, що не беруть участь у роботі (наприклад, при вив'язуванні горловини, кишені, виробів з рукавами реглан тощо). Найбільше тримач нагадує велику англійську шпильку (залежно від того, скільки петель вам потрібно залишити, можна вибирати тримач різного розміру), і діє точно за таким же принципом. Однак, ви цілком можете замінити утримувач допоміжною спицею з фіксаторами, контрастною ниткою або ліскою. Але будьте уважні, щоб залишені петлі не втекли.

3. Маркувальні кільця, або маркери петель, потрібні для позначення початку/середини ряду при в'язанні на кругових спицях, місцях убавок та добавок, розмітки з'єднання деталей та інших потрібних моментів. Можна замінити ниткою контрастного кольору або звичайне скріплення.

4.Лічильник рядів необхідний при в'язанні великих виробів або візерунків із великою кількістю рядів. Бувають електронні лічильники, що одягаються на палець, а бувають механічні, що закріплюються на спиці (такі лічильники існують різні для різних розмірів спиць). Лічильник – одне з найзручніших пристроїв, що полегшують працю в'язальниць, але його відсутність некритично – ви завжди можете просто робити позначки в блокноті.

5. Наперстки для в'язання також бувають двох видів – захисні, призначені для запобігання пальцю від травмування спицею, та розділові, за допомогою яких можна розподіляти нитки різних кольорів при в'язанні узорів жаккардових так, щоб вони не плуталися. Ці пристрої будуть дуже корисні для професіоналів у в'язанні, але новачки цілком зможуть без них обійтися. Втім, якщо вам хочеться мати наперсток у своєму арсеналі – ваше право.

6. Дошка або планшет для читання схем добре знайомі тим, хто захоплюється лічильною вишивкою. Цей пристрій буде дуже корисним для вас, якщо вам доведеться працювати над річчю зі складними жаккардовими або великими ажурними або рельєфними візерунками. Можна замінити дитячою магнітною дошкою з лінійкою-обмежувачем. (Про те, читайте у нашому матеріалі.)

7. Утримувач для мотка – ще один цікавий аксесуар для в'язання. Вибір власників дуже широкий – промислового виробництва та виготовлені вручну, причому і з підручних предметів. В принципі, підійде будь-що, від чайника і дуршлагу до великого кошика або обрізаної пластикової пляшки, що буде утримувати моток і не давати нитці плутатися.

8. Незайвими будуть і пристрої для зберігання гачків і спиць. Вони також можуть бути як промисловими, так і саморобними, наприклад, пошитими або пов'язаними.Головне завдання, щоб інструмент не гнувся та не ламався, кругові спиці не плуталися, а панчішні зберігалися в комплекті.

Звичайно, цим списком перелік аксесуарів для в'язання не обмежується. Серед них є і фіксатори для спиць, і лінійки для визначення номера спиць та гачків, і основи для намотування клубків та багато іншого.

Related Post

Чи можна заробляти на письменстві фанфіків?Чи можна заробляти на письменстві фанфіків?

Зміст:1 Чи можна монетизувати фанфіки?2 На якому веб-сайті можна читати фанфіки?3 Як з'явилися фанфіки?4 Який контент не можна монетизувати? Фанфіки – це тексти, створені шанувальниками фільмів, книг або серіалів на